Picie wody prosto z kranu – jakie niesie korzyści?

Zastanawiasz się, czy warto sięgnąć po wodę z kranu, zamiast kupować wodę w butelkach w sklepie? Nie do końca wiesz, jakie są korzyści takiej zmiany? A może obawiasz się, że kranówka jest szkodliwa? Oto najważniejsze informacje, dotyczące picia wody prosto z kranu. Poznaj też wybrane korzyści!

Woda z kranu jest zdrowa

Kranówka, jaka płynie w kuchni czy łazience z wodociągów miejskich, jest zdatna do spożywania. Rzekoma szkodliwość wody z kranu to często powielany mit – z czasów, kiedy woda z kranu rzeczywiście była średniej jakości. Dziś miejska woda z wodociągów musi przejść szereg badań, aby mogła być dostarczana do użytku. Co więcej, taka woda również zawiera minerały, które niezbędne są organizmowi do prawidłowego funkcjonowania.

Picie kranówki jest o wiele tańsze

Litr kranówki kosztuje około 1 grosza. Duża butelka wody ze sklepu to minimum wydane 2 złote. Oczywistą więc korzyścią picia wody z kranu jest znaczna oszczędność finansowa! Jeśli więc codziennie kupujesz butelkowaną wodę dla całej rodziny, szybko odczujesz różnicę w swoim portfelu.

Wybór wody z kranu zmniejsza zużycie plastiku

Picie butelkowanej wody generuje ogromne ilości plastikowych butelek w każdym gospodarstwie domowym. Tymczasem przerzucenie się na kranówkę pozwala znacznie zmniejszyć ilość produkowanych śmieci. To niezwykle istotne w czasach, gdy plastik stał się jednym z głównych problemów ekologicznych.

Ograniczasz wpływ bisfenolu na organizm

Butelki z plastiku na wodę są źródłem szkodliwego bisfenolu. Związek ten może wpływać negatywnie na gospodarkę hormonalną organizmu, co przyczynia się do rozwoju wielu chorób. Rezygnując z butelkowanej wody, znacząco zmniejszysz kontakt z BPA, który może przenikać do wody i żywności w plastikowych opakowania typu PET.

Wodę z kranu można filtrować

Nie smakuje Ci woda z kranu? A może masz obawy odnośnie stanu rur w domowej instalacji wodnej? Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiązań w zakresie filtracji wody. Jedną z najprostszych opcji jest dzbanek z wymiennym filtrem, który sprawia, że poprawia się smak i skład wody z kranu.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *