Rowerem do pracy – najważniejsze zalety

Zastanawiasz się nad dojazdem do pracy rowerem, ale wciąż nie możesz znaleźć motywacji? Nie wiesz, czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie dla Ciebie? Dowiedz się, jakie korzyści niesie za sobą porzucenie samochodu czy komunikacji miejskiej i codzienna przejażdżka rowerem do pracy!

Znaczne oszczędności

Dojazd rowerem do pracy to przede wszystkim więcej pieniędzy w portfelu. Jest to szczególnie odczuwalne, gdy na co dzień dojeżdżasz do pracy własnym samochodem. Jednak również bilety na komunikację miejską to spory wydatek. Już po miesiącu po przestawieniu się na rower, zauważysz, ile pieniędzy zostaje w Twoim portfelu!

Szybszy czas dojazdu

Miejskie korki to nie tylko strata czasu, ale też ryzyko spóźnienia się do pracy. Niestety, w dużych miastach jest to norma w godzinach szczytu, a ciągnące się sznury samochodów wydają się nie mieć końca. Jadąc rowerem do pracy, ominiesz korki i niezależnie od tego, co dzieje się na drogach, dotrzesz do pracy zawsze na czas.

Aktywność dla ciała i ducha

Codzienna przejażdżka do pracy rowerem to całkiem spora dawka ruchu, dzięki której utrzymasz dobrą formę, a nawet zrzucisz kilka zbędnych kilogramów! Co jednak ważne, wysiłek fizyczny to nie tylko korzyści dla ciała. Zwłaszcza przy pracy umysłowej, regularna aktywność fizyczna, pozwala zachować dobre samopoczucie, łagodzi stres i pozwala się zrelaksować.

Proekologiczne działanie

Dojazd do pracy samochodem nie tylko zajmuje dużo czasu i jest kosztowny. Wzmożony ruch samochodowy to jedna z głównych przyczyn zanieczyszczenia powietrza. Jeśli wybierzesz rower jako środek transportu, decydujesz się na pozytywną postawę wobec ochrony środowiska i przyczyniasz się do poprawy jakości powietrza. Nawet małe korki i jednostkowe zmiany mają znaczenie!

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *