Suszenie prania w niewielkim mieszkaniu – nie takie straszne jak myślisz!

Niewiele jest ludzi, którzy mogą sobie pozwolić na codzienne korzystanie z pralni albo częstą wymianę obuwia. Jednak większość z nas regularnie pierze ubrania, pościel, obrusy…jednym słowem wszystko. Poziom trudności zwiększa się kiedy pojawiają się dzieci – wtedy pranie staje się symbolem Twojego rodzicielstwa.

Mówi się, że pranie to zwykła czynność. Jeśli mamy duże mieszkanie to faktycznie tak jest. Szczęśliwcy posiadający pralnie z suszarnią mogą śmiało powiedzieć, że problem z suszarkami porozstawianymi po całym domu w ogóle ich nie dotyczy. Jeśli jednak mieszkasz w kawalerce albo małym mieszkaniu – wtedy w sezonie zimowym na honorowym miejscu w pokoju stanie nie tylko choinka, ale i suszarka z praniem wszystkich domowników. Zamiast codziennie wkurzać się i doprowadzać do białej gorączki brakiem miejsca i zapachem mokrych ubrań spróbuj temu zaradzić – podpowiadamy jak to zrobić.

Suszarki rozkładane pionowo

Najwięcej miejsca zajmują suszarki rozkładane poziomo. Są długie i zabierają naprawdę wiele przestrzeni. W mniejszym mieszkaniach lepiej sprawdzą się suszarki rozkładane do góry, pionowo. Taką suszarkę dużo łatwiej przestawić, więc nie będzie problemu z tym, że podczas przenoszenia suszarka się złoży i proces rozwieszania ubrań trzeba będzie zaczynać od nowa. Poza tym ubrania na pionowej suszarce schną dużo szybciej.

Suszarki grzejnikowe i podwieszane

Jeśli najważniejszą cechą suszarki ma być to, że zajmuje mało miejsca to zdecydowanie najlepiej postawić na niewielkie suszarki, które można powiesić na grzejniku lub podwiesić na suficie. Suszarki grzejnikowe zajmują najmniej miejsca ze wszystkich, a przewieszenie ich na inny grzejnik zajmuje minutę. Pranie dzięki działającemu grzejnikowi wyschnie w ekspresowym tempie – poza tym susząc pranie w cieple unikniemy brzydkiego zapachu zawilgotniałych ubrań. Inaczej sprawa wygląda w przypadku suszarek podwieszanych – są montowane na stałe, więc nie ma możliwości ich przeniesienia. Natomiast dzięki sprytnemu mechanizmowi podnoszącemu i opuszczającemu nie zajmą wiele miejsca. Trzeba jednak uważać, żeby łazienka nie przeszła zapachem wilgoci. Najlepiej suszyć pranie przy włączonym grzejniku i otwartych drzwiach łazienki.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *