Trendy w świątecznym wystroju wnętrz – sprawdź, jak udekorować dom na święta!

Trendy zmieniają się z roku na rok: co ciekawe, obecnie obejmują nawet wystrój świąteczny. Co roku w domach rządził ten sam schemat dekorowania. Aktualnie jednak coraz więcej osób decyduje się na oryginalne rozwiązania. Sprawdź, jak połączyć tradycyjny wystrój z nowoczesnymi akcentami!

Oświetlenie w nowoczesnym stylu

W okresie Bożego Narodzenia chętnie dekorujemy dom i balkon kolorowymi światełkami, które widać z najdalszego zakątka ulicy. Takie oświetlenie nadaje magiczny, wesoły świąteczny klimat. Obecnie jednak stawia się na minimalizm. Coraz większą popularność zdobywają pojedyncze, duże elementy zamiast niezliczonej ilości maleńkich błyskotek. Przykładem może być wielka, święcąca  gwiazda zamontowana w centralnej części domu (np. na środku zewnętrznej ściany lub nad drzwiami wejściowymi). Taka ozdoba gwarantuje święta z klasą!

Aksamit rządzi!

W nadchodzące święta warto postawić na aksamit – luksusowy, piękny materiał. Oczywiście możemy kupić jego imitację; nie ma w tym nic złego, coraz więcej osób decyduje się na tańsze rozwiązania. Takie aksamitne poszewki na poduszki, szczególnie na kanapie w salonie nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru. W niektórych krajach długi aksamit wykorzystuje się nawet w formie łańcucha choinkowego – to idealne rozwiązanie dla osób, które kochają minimalizm. To przykład na nowoczesność, która jednocześnie wspaniale łączy się z tradycyjnym wystrojem!

Dodatki DIY

DIY – czyli w najprostszym tłumaczeniu ,,zrób to sam” to nowoczesny trend, który nieprzerwanie króluje od kilku sezonów. Czasem własnoręcznie wykonane dekoracje są o wiele piękniejsze od tych produkowanych masowo. Liczy się serce i zaangażowanie, nawet jeśli wykonane przez nas ozdoby nie wyglądają idealnie. Nadmierna perfekcja to w końcu domena produkcji maszynowej – postawmy w tym roku na umiejętności własnych rąk! W dobie powszechnego dostępu do Internetu możemy samodzielnie znaleźć szczegółowe poradniki, które pomogą nam wykonać własnoręcznie stroiki, dekoracje czy ozdoby choinkowe.

Nawet jeśli jesteśmy tradycjonalistami, to nie musimy się bać modnych dodatków. Upiększą dom i nadadzą świętom klimat, jakiego wcześniej nie było.  W końcu nie musimy zmieniać całego życia, aby nadążyć za trendami – czasami wystarczy kilka małych zmian żeby święta były inne niż w zeszłym roku.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *