Trzy top fryzury specjalnie dla Ciebie

Od lat nosisz włosy upięte w kucyk? A może od kiedy pamiętasz luźno opadają Ci na plecy? Czas na zmiany! Przecież nie bez powodu mówi się, że nowa fryzura dla kobiety to jak nowe życie.

Postanowione. Chcesz zmienić fryzurę, ale boisz się i nie wiesz na jaki „look” się zdecydować. Na twój strach największy wpływ na pewno mają opowieści o fryzjerach, którzy zbyt swobodnie podeszli do kwestii ścięcia „2 cm” włosów albo co gorsza, postanowili wykazać się nieudaną inwencją twórczą. Żeby uniknąć przykrych niespodzianek, zanim zdecydujesz się na wizytę, poszukaj opinii o fryzjerze do którego chcesz pójść. Jeśli coś będzie nie tak, to na pewno szybko to wychwycisz. Większość zakładów fryzjerskich ma teraz swoje profile w sieciach społecznościowych, najczęściej z możliwością wyrażenia swojego zdania na temat usługi. Nie powinnaś więc mieć problemów ze znalezieniem takich informacji. Kiedy już umówisz się na dogodny dla siebie termin przyjdzie czas na wybór odpowiedniej fryzury. Zadanie z pozoru proste, ale czy wiesz na jaki sposób uczesania się zdecydować, żeby wyglądać modnie?

LONG BOB

Najmodniejsza fryzura, która króluje już od kilku sezonów. Włosy z tyłu są krótsze, z przodu stopniowo dłuższe. To uczesanie dobrze sprawdzi się na prostych, gładkich włosach lub lekko falowanych. Jeśli Twoje włosy mają tendencje do puszenia to musisz pamiętać, że taka fryzura dodaje twarzy objętości, przez co w takim połączeniu możesz wyglądać mniej korzystanie. Włosy mocno kręcone zabiorą fryzurze cały efekt „wow” – nie będzie widać typu ścięcia. Z długością long boba można kombinować na wiele sposobów, od bardzo krótkiego tyłu po dłuższy, nawet za ramiona. Faktem jednak jest, że long bob wygląda najlepiej na włosach krótkich i średniej długości.

HALF BUN

Czyli półkoczek, zwany inaczej koczkiem samuraja. Na czubku głowy robi się koczek, a reszta włosów pozostaje rozpuszczona. Zakręcenie  koczka zależy tak naprawdę od rodzaju włosów, ale trzeba przyznać, że fryzura zawsze wygląda bardzo oryginalnie. Metoda robienia half bun’a jest bardzo prosta – zbierz górną warstwę włosów i zwiąż w koczek. Możesz zdecydować się na gładki kok, który wygląda bardziej elegancko lub niedbały, który nada fryzurze lekkości.

MESSY BUN

To fryzura dla zabieganych kobiet, które nadal chcą wyglądać stylowo. Idea  jest taka – messy bun to fryzura lekko zwichrowana, lekka i przede wszystkim szybka. Nadaje się tak naprawdę dla kobiety w każdym wieku. Najlepiej jeśli przed zrobieniem messy bun’a podtapirujesz włosy od ucha w dół lekko grzebieniem. Dzięki temu kok będzie wyglądał na większy, a włosy w nim na grubsze i gęstsze. Zrób kucyka, jeszcze raz podtapiruj go delikatnie i zakręć dookoła gumki. Wypadające pasma zepnij wsuwkami, kilka możesz zostawić.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *